Nisan Ayında Neler Dikilir?

Bu ayda balkon saksılarınıza ve bahçelerinize dikebileceğiniz bitkiler, ilkbaharın geleşiyle çok çeşitlilik kazanır. Özellikle birbirinden farklı sonsuz çeşitlilikteki yapıları ve renkleri ile bahçeleri canlı tutarlar. Ayrıca farklı bölümler arasında da,ağaçlar ve çalılar gibi yakınlaşma sağlarlar. Bazı istisnalar dışında, doğaları gereği, her zaman 3-5 bitki bir arada kullanılır.

Soğanlı Bitkiler : Amarylis, Lilium, Paeonia (Şakayık), Clivia, Lale, Sümbül, Nonstop, Dalhya (Zambak), Çiğdem, Nersis, Calla, Kana.

Çalı Türü Yaprak Döken ve Dökmeyen Bitkiler : Gardenia, Hydrangea (Ortanca), Camelia, Rhododendron (Orman Gülü), Azalea Japonica (Açelya), Cytisus, Leptospermum (Okyanus Mersini), Cercis Siligastrum (Erguvan), Magnolia Soulvengiana, Syringa Vulgaris (Leylak), Kerria (Kanarya Gülü), Forsythia (Altın Çanağı), Chaenomeles Japonica (Japon Ayvası), Prunus (Süs Ağaçları), Pelargonıum (Sardunya), Rose (Gül) gibi bitkilerin renkleri ve çeşitleri

Sarılıcı Sarmaşık Türleri : Rhynchospermum Jasmoides (Yasemin), Wisteria (Mor Salkım), Clematis ve renkleri

Mevsimlik Bitkiler (Yazlık) : Cam Güzeli, Begonia, Tagates (Kadife Çiçeği), Ateş Çiçeği, Petunya, Gazenia, Papatya Bellis ,Oster Permum, Europs, Iris, Margarit, Sineralya

Askılı Olarak ya da Balkon Saksılarında Kullanılabilecek Sarkan Bitkiler : Bakuba, Surfimia, Calibroşa, Fujya, Mine Verbena ve Renkleri, Canan Sardunya, Pelargonium Zonale (Sakız Sardunya) Renkleri ve Türleri.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.